Proove Hoodman Wireless External Battery, 10000mAh, 20W, PD + FQI, 1 x QI - 1 x USB-C, Black PBH120010001
ID: 374470
EAN: 6901112004549
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
In stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
Output interface 1 x QI / 1 x USB-C
Power load 20W
Charging technology Fast Wireless / Power Delivery
Proove
  • MagSafe Charging
  • Intelligent Protection
  • Specifications:
  • Material: fire-resistant polycarbonate;
  • Battery type: lithium-polymer;
  • Input ports: Type-C, Lightning;
  • Output port: Type-C;
  • Wireless charging standard: Qi;
  • Rapid charging protocols: PD, AFC, FCP, SCP, QC2.0-5.0;
  • Battery capacity: 10000mAh;
  • Type-C input current: DC5V/3A, 9V/2A;
  • Lightning input current: DC5V/2A, 9V/2A;
  • Type-C output current: 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A;
  • Type-C output power: 20W;
  • Qi wireless charging power: 5W / 7.5W / 10W / 15W;
  • Maximum power: 20W;
  • Dimensions: 103 x 67 x 19mm;
  • Weight: 225g.
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%